Japanin hyvinvointialan trendikatsaus -hybriditilaisuus
Kiinnostaako Japani? Haluatko kuulla mitä ajankohtaista on menossa hyvinvointi-, luonto-, matkailu-, sauna- ja elintarvikealalla Japanissa? Yhdellä maailman suurimmalla markkinalla kuluttajakäyttäytyminen ja trendit muuttuvat rivakasti. Suomalainen sauna tunnetaan jo Japanissa, mutta miten muita hyvinvointia tukevia palveluita ja tuotteita voidaan kehittää vaativaa japanilaista kuluttajaa houkuttelevaksi
Keskiviikkona 21.10. klo 13-15 järjestettävässä hybriditilaisuudessa Japanissa asuva sauna- ja hyvinvointiasiantuntija Eetu-Antti Hartikainen avaa hyvinvointimarkkinan kehitystä, kuluttajien muuttuvia tarpeita ja mahdollisuuksia suomalaisyrityksille. Webinaarin jälkeen n. klo 14.00 paikan päällä osallistuvilla on mahdollisuus keskustella Japanin liiketoimintamahdollisuuksista, yhteistyöideoista ja markkinoille pääsyn käytännön kysymyksistä.
Lämpimästi tervetuloa mukaan verkostoitumaan ja hakemaan uusia näkökulmia Japanin markkinoihin!
Jos pääset osallistumaan paikan päällä, huomioithan, että Pohjois-Karjalan kauppakamarille Joensuuhun mahtuu vain 12 ensimmäiseksi ilmoittautunutta.